Pár tipů pro sledování (nejen) rybářských článků

Pár tipů pro sledování (nejen) rybářských článků

O rybaření čtu už jen výhradně na internetu. Dřív jsem sledoval i rybářské časopisy, ale postupně jsem od toho upustil. V každém vydání bylo totiž jen pár článků, které mě zaujaly.

Na internetu je obrovské množství článků a informací. Navíc si můžu vybrat jen to, co mě zajímá.

Popíšu vám, jak si čtení článků na internetu co nejvíc zjednodušit a zpříjemnit. Díky několika šikovným aplikacím v telefonu mám své oblíbené čtení kdykoliv k dispozici a neuteče mi žádný nový článek.

RSS čtečka Feedly

RSS čtečka je aplikace, do které si vložíte své oblíbené weby a ona vám zobrazuje nové články na těchto webech, hned jak se článek na webu objeví.

Existuje spousta RSS čteček. Já jsem si oblíbil aplikaci Feedly. Je jednoduchá, přehledná a zdarma. Stačí se zaregistrovat na webu feedly.com. Poté si stáhnete aplikaci do telefonu (je pro Android i iOS).

Potom už se stačí jenom přidat své oblíbené weby a o víc se nemusíte starat. Weby si můžete třídit do různých kategorií. Články, které vás zaujmou si můžete ukládat a dál třídit.

Čtení článků na později s aplikací Pocket

Pocket je další šikovná aplikace. Umožňuje ukládat články a později se k nim vracet. Výhoda je, že se články uložené v této aplikaci dají prohlížet na telefonu i když jste zrovna offline.

Pokud na počítači narazím na zajímavý článek a nemám zrovna čas si ho číst, uložím si ho jedním klikem do aplikace Pocket. K tomu slouží rozšíření do prohlížeče: Chrome, Mozilla nebo Safari.

Následně mám články uložené v telefonu nebo tabletu v aplikaci Pocket (Android a iOS). Přečtené články můžu smazat, nebo si je uložit na později.

Závěr

Kombinace těchto dvou aplikací mi naprosto vyhovuje. Umožňuje mi číst si články jenom když na to mám prostor a náladu. Zároveň se mi nestane, že by mi utekl nějaký nový článek z mých oblíbených (rybářských) webů.

No Comments

Post a Comment