Můj rybářský rok 2019 a plány na rok 2020

Můj rybářský rok 2019 a plány na rok 2020

Další rybářská sezóna je u konce a je čas na bilancování. Tento rok jsem se dostal k vodě opět hlavně na kratší několika hodinové vycházky a opět to bylo hlavně o feederu. 

Rok 2019

Na začátku roku jsem na jeden naviják namotal místo vlasce šňůru a už jsem se k vlasci nevrátil. Pletenka mě fakt chytla. Jen na method feeder používám pořád vlasec. Celý rok jsem pracoval na přesnosti a snažil jsem se taky oproti předchozím rokům chytat více aktivně.

Perfektní zkušenost pro mě byla účast na zimní lize. Stihl jsem jeden závod na jaře a jeden na podzim. Je to velká škola i pro nás rekreační rybáře. Rozhodně můžu všem, kteří se chtějí ve feederu zlepšovat, tyto závody doporučit.

Během sezony jsem střídal method feeder s klasickým feederem. I když jsem i letos methodu věnoval hodně času, oproti předchozím rokům u mě tentokrát trochu vedl klasický feeder. Nějak mě ty košíky letos bavily víc.

Úlovky

Úlovků bylo co do počtu více, než minulé roky, ale velikost ryb šla dolů. Kromě jednoho pětikilového kapra jsem na žádnou větší rybu nedostal. To mi ale vůbec nevadí a je to celkem logický důsledek toho, že jsem se snažil během celého roku o něco aktivnější přístup k rybaření.

Celkový počet ulovených druhů byl nižší. Za rok 2019 jsem ulovil jen 10 různých druhů ryb. Mezi úlovky, které mi tento rok udělali největší radost, patří líni a několik pěknějších plotic kolem 30 cm. Nejčastějším úlovkem byli kapři, cejni a plotice.


Vybavení

Během roku jsem doplnil výbavu o několik nových kousků. Největší investice byla pevný obal na čtyři pruty. Jsem rád, že už můžu převážet navázané pruty aniž by jim hrozilo nějaké nebezpečí. Při mých krátkých vycházkách je to velká úspora času.

Na konci roku jsem se zbavil několika starších prutů a pořídil si jeden nový. První dojmy jsou velice dobré, už se těším, až ho pořádně prověřím příští sezonu. Velký úspěch je, že nová podběráková tyčka mi vydržela celou sezonu bez ujmy.

Revíry

Část vycházek jsem věnoval objevování nových revírů v širším okolí a našel jsem několik pěkných míst, kam se chci pravidelně vracet. Většina výprav za rybami však směřovala na známé rybníky a nádrže v okolí.

Nějaké výpravy na řeky letos také byly, ale nebylo  jich tolik, jak jsem plánoval. Hlavně z časových důvodů.

Cíle z minulého reportu

  • chytit nějaké líny – splněno
  • navštívit nové svazové revíry v širším okolí – splněno
  • více se věnovat chytání na řekách – jen částečně
  • oprášit trochu plavanou a občas feeder prostřídat za bič, nebo lov s angličákem – nepovedlo se
  • feederu a method feederu bych se chtěl pořád věnovat jako svoji hlavní rybolovné technice a rád bych se v něm dále zdokonaloval – splněno
  • chtěl bych zlepšit přesnost chytání, lépe si měřit vzdálenost a hloubku + zdokonalit se v technice nahazování  – částečně, pořád vidím velký prostor na to se zlepšovat
  • navštívit alespoň dva gulášové závody pro zpestření:) – nepovedlo se
  • většina vycházek bude opět kratších na pár hodin, ale rád bych se párkrát dostal k vodě i na delší dobu – splněno

Cíle na rok 2020

Tentokrát si nechci dávat příliš velká rybářská předsevzetí. Hlavním přáním bude dostat se co nejvíc k vodě. Jinak mám v plánu navštívit více nových revírů v širším okolí, dál pilovat přesnost chytání (super inspirace na ověření přesnosti zde), pokusit se nachytat nějaké líny a zkusit si nějaký ten závod zimní ligy.

Z výbavy budu doplňovat jen drobnosti. Určitě chci pořídit nějaké zajímavé kousky na recenze na web. Jako v předchozích letech budu testovat nové háčky a nové značky krmení. Mám sice sadu osvědčených výrobků, ale rád pořád zkouším nové věci.

Závěr

Už se těším, až vyrazím zahájit sezonu 2020. Letošní mírná zima nám rybářům přeje. Přeji všem čtenářům vydařenou sezonu a pěkné úlovky.

Výběr fotek z roku 2019

Moje starší rybářské reporty:

Další rybářské reporty:

1 Comment

Post a Comment