Můj rybářský rok 2018 a plány na rok 2019

Můj rybářský rok 2018 a plány na rok 2019

Tak jako každý rok, je tady krátké shrnutí mojí rybářské sezony. Rozhodl jsem se tyto rybářské roční reporty přesunout z webu nafeeder.cz na osobní rybářský blog.

Rybářský rok 2018 považuji za vydařený. Hlavní proto, že jsem si našel čas, abych se pravidelně dostal k vodě. I tento rok to bylo spíš o krátkých několika hodinových vycházkách.

Celý rok jsem prakticky chytal jenom na feeder, ať už klasický s feederovými košíčky, nebo method feeder. Obě tyto techniky jsou hodně aktivní, takže se většinou podařilo i něco chytit.

Mám za sebou dvě nebo tři vycházky s čistou nulou. Když se dařilo, byly nejčastějšími úlovky kapři a bílá ryba.

Rok 2018

Úlovky

V předchozím reportu jsem si vytyčil tyto cíle: chytit kapra nad 5 kg, pár línů, amurů, nějaké úhoře a alespoň jednoho candáta.

Podařilo se mi chytit kapra 5 kg+ i amura. Línů bylo letos opravdu hodně, z těch mám asi největší radost. Na úhoře ani candáta nedošlo.

Vybavení

Letos jsem doplnil paletu feederových prutů o lehký pickerový prut a jeden lehčí medium feeder. Vyměnil jsem také navijáky. Ještě čekám na druhý picker v délce 3 m. Jinak jsem s aktuální výbavou spokojený, takže žádné další větší změny neplánuji.

Velkou bolístkou jsou pro mě podběrákové tyče. Už jsem mi jich několik podařilo rozšlápnout, nedávno jsem jednu zlomil při podebírání. Poslední zářez z letošního podzimu je utopený horní díl tyčky v rybníce.

Mám teď záložní 2 m tyčku, ale není to ideální. Čekám, až se na jaře oteplí voda, abych zkusil vylovit utopený díl. Pokud ho nenajdu, čeká mě na jaře ještě nákup nové tyčky.

Revíry

Letos jsem se dostal na všechny revíry v blízkém okolí a dohnal jsem tak rest z loňského roku. Nejčastěji jsem jezdil na 4 revíry, ostatním jsem věnoval jen pár vycházek.

Během tohoto roku jsem si oblíbil další dva nové revíry, kterým se chci více začít věnovat. Jeden z mých oblíbených rybníků je vypuštěný. Takže budu zase muset hledat nějaké pěkné nové vody.

Plány na sezonu 2019

Pokud se podaří dostat se k vodě alespoň tak často, jako v roce 2018, budu spokojený. Počítám, že budu opět chytat hodně aktivně, takže si nekladu velké cíle, co se týká druhů nebo velikostí ryb.

Prostě co se chytne, to se chytne, hlavně že bude zábava. Určitě se ale chci, jako každý rok, pověnovat lovu línů, což je moje srdcovka.

Tady jsou moje cíle na rok 2019:

  • chytit nějaké líny
  • navštívit nové svazové revíry v širším okolí
  • více se věnovat chytání na řekách
  • oprášit trochu plavanou a občas feeder prostřídat za bič, nebo lov s angličákem
  • feederu a merhod feederu bych se chtěl pořád věnovat jako svoji hlavní rybolovné technice a rád bych se v něm dále zdokonaloval
  • chtěl bych zlepšit přesnost chytání, lépe si měřit vzdálenost a hloubku
  • zdokonalit se v technice nahazování
  • navštívit alespoň dva gulášové závody pro zpestření:)
  • většina vycházek bude opět kratších na pár hodin, ale rád bych se párkrát dostal k vodě i na delší dobu

Pár fotek z roku 2018

Jaký byl váš rybářský rok 2018? Napište do komentáře. Pokud máte vlastní rybářský report na webu nebo Facebooku, pošlete odkaz, rád ho přidám pod článek.

Všem čtenářům přeju úspěšnou rybářskou sezonu 2019. Užívejte si rybaření a nezapomínejte, že úspěch se neměří na počty ani velikost ryb.

Reporty z předchozích let:

Reporty ostatních rybářů:

1 Comment

  • […] Měl jsem také čas věnovat se svému největšímu koníčku rybaření. K vodě jsem se dostal téměř každý týden nejméně jednou. Ve většině případů to bylo jen na chvilku po práci nebo před prací, ale jsem spokojený. Více detailů najdete v samostatném rybářském reportu. […]

Post a Comment